paragraf

            Sąd kojarzy się raczej z miejscem poważnym. Bywa jednak, że sprawy o których ma orzekać już tak poważne nie są. Poznaj najbardziej absurdalne przykłady pozwów z całego świata.

Zbyt gorącą kawa

            Stella Liebeck postanowiła pozwać sieć fast foodów, ponieważ kawa którą zamówiła miała być za gorąca. Przez to kobieta miała poparzyć sobie nogi. Pozew opiewał na 250 tysięcy dolarów.

Zmiana orientacji

            Kolejny przypadek, tym razem mężczyzna z Michigan stwierdził, że wypadek zmienił jego orientację seksualną. Stracił on zainteresowanie swoją żoną, rozwiódł się z nią i na koniec uznał, że jest gejem. Uznał, że wszystkiemu winny jest kierowca ciężarówki z którą się zderzył. Pozwał go więc i otrzymał odszkodowanie w wysokości 200 tysięcy dolarów.

Bolesne i kosztowne rozstanie

            Znów Ameryka, tym razem przypadek Amerykanina, który zerwał zaręczyny ze swoją partnerką. Uznała ona, że rozstanie było powodem jej cierpienia, załamania nerwowego, które uniemożliwiło jej pracę zarobkową w związku z czym musiała się ona udać się na psychoterapię. Sąd przyznał jej odszkodowanie w wysokości 178 tysięcy dolarów.

Bóg winny jest złu na świecie

               Polityk z Nebraski uznał, że Bóg winny jest występowaniu powodzi, trzęsień ziemi i huraganów oraz szerzeniu się głodu i terroryzmu. Już sama argumentacja jest niedorzeczna, jednak sąd oddalił sprawę z innego powodu – problemem było ustalenie miejsca zamieszkania pozwanego.

czapki
Pogodynka może kłamać

            Znowu Ameryka, tym razem za błędną prognozę pogody konsekwencje musiała ponieść stacja telewizyjna. Kobieta, która dostosowała swój strój do zapowiadanej słonecznej pogody, przeziębiła się, musiała wydać pieniądze na leki i wziąć wolne w pracy, ponieważ padało. Otrzymała ona rekompensatę w wysokości 1000 dolarów.

Stacja telewizyjna winna nadwadze

               Pewien mężczyzna uznał, że stacja telewizyjna przyczyniła się do nadwagi żony. Stwierdził także, że przez codzienne oglądanie telewizji sam zaczął pić i palić. Jednak sąd uznał, że pozew jest niezasadny i sprawę oddalił.

Współpraca: http://torun-adwokat.com/

Autor: Mateusz Kierlewicz

Podobne publikacje:

Prawne Ścieżki Ochrony Ziemi: Skąd Pochodzą i Jak Działają?

Nasza planeta stoi przed wyjątkowymi wyzwaniami. Wraz z postępującym rozwojem

Prawo a Ochrona Środowiska: Zrozumieć Równowagę

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, coraz częściej zastanawiamy się, jak

Porady prawne w Toruniu – gdzie szukać pomocy prawnej w mieście Kopernika?

Jeśli mieszkasz w Toruniu i potrzebujesz pomocy prawnej, nie musisz

#MYSPSA

Potrzebujesz porady prawnej? Nie wiesz co zrobić? Spokojnie – być może na naszej stronie znalazła się już odpowiedź na pytanie. Staramy się publikować wartościowe informacje i porady prawne, z których możesz skorzystać teraz, albo wtedy kiedy będziesz potrzebować.