Anna Karwot urodziła się w 1972 roku. Na dzień dzisiejszy jest polityk partii Kukiz’15. Może pochwalić się bogatą karierą zawodową- umożliwiło jej to nabycie wielu umiejętności i ogromnej wiedzy w wielu sektorach. Kim jest Anna Karwot? Jak przebiegała jej kariera zawodowa? Co warto wiedzieć o jej działaniach prospołecznych? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Kim jest Anna Karwot?

Anna Karwot to polityk popularnej partii Kukiz’15. Jest z zawodu prawniczką i audytorką wewnętrzną. W swojej karierze pełniła wiele odpowiedzialnych funkcji. W 1997 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku prawniczym. Stopień magisterski opierał się na specjalizacji w prawie cywilnym, natomiast praca doktorancka dotyczyła samorządu województwa. Kilka lat później, a dokładnie w 2003 roku, ukończyła prestiżowy kurs z zakresu rachunkowości, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Co więcej, zdecydowała się także na studia podyplomowe z zakresu Audytu Wewnętrznego, co miało miejsce na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Zdała także egzamin w Ministerstwie Finansów, co umożliwiło jej uzyskanie certyfikatu audytora wewnętrznego.

Jak przebiegała kariera Anny Karwot?

Anna Karwot przez wiele lat związana była z samorządami. Karierę rozpoczęła od Regionalnej Izby Obrachunkowej, a w 2002 roku została powołana przez Radę Miasta Knurowa jako Sekretarz. Od 2011 roku była bezpośrednio związana z administracją rządową. Najpierw pełniła funkcję szefowej Zespołu Audytu Wewnętrznego w Opolu, a później podjęła dużą współpracę ze znaną grupą Gomułka Audyt Sp. z o.o- brała wówczas udział w realizacji audytów bezpośrednio ze środków unijnych. Pełniła także funkcję koordynatora Zespołu Audytu Wewnętrznego w latach 2017-2020. Od 2021 roku jest panią Prezes Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej. Od 2014 roku prowadzi szkolenia i audytów dla firm.

Co warto wiedzieć o działalności prospołecznej Anny Karwot?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że Anna Karwot to prezes, jednocześnie współzałożyciela Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej. Organizacja zajmuje się poprawą statusu kobiet, które mieszkają na terenie Powiatu Gliwickiego i miasta Gliwice. Działalność tego forum obejmuje promowanie aktywizacji kobiet, a także ich przedsiębiorczości. Co ciekawe, należy też do Stowarzyszenia Kongresu Kobiet, a przez 7 lat zasiadała w fundacji odpowiedzialnej za rozwój Knurowa. 

Autor: Mateusz Kierlewicz

Podobne publikacje:

Tłumaczenie przysięgłe – czym jest?

W dzisiejszych czasach znanie przynajmniej dwóch języków jest całkowitą podstawą,

#MYSPSA

Potrzebujesz porady prawnej? Nie wiesz co zrobić? Spokojnie – być może na naszej stronie znalazła się już odpowiedź na pytanie. Staramy się publikować wartościowe informacje i porady prawne, z których możesz skorzystać teraz, albo wtedy kiedy będziesz potrzebować.